top of page

Şartlar ve Koşullar

Hükümlülükler ve Şartlar

arkaplanlogo.png

Teknoloji Bulursun Teknik Servis Hüküm ve Şartları

Politikalarımız teknoloji bulursun firması ile müşteri arasındaki hak ve yükümlülüklerini belirlemek maksadıyla hazırlanmıştır.

ŞARTLAR VE KOŞULLAR
 

TEKNOLOJİBULURSUN | TEKNİK SERVİS ONARIM KOŞUL VE ŞARTLARI

1. İşbu sözleşme Teknolojibulursun ile Müşteri arasındaki hak ve yükümlülükleri belirlemek maksadıyla düzenlenmiştir.

2. Müşteri, Teknolojibulursun’a teslim ettiği ürün ve/veya ürünlerle alakalı olarak yapılacak iş ve işlemler hakkında tüm yetkinin ve işleyişin servisin yetkili uzman teknisyenlerince belirleneceğini, formu eksiksiz doldurarak arıza durumunu belirtmiş olsa dahi bunun uzmanlık gerektiren bir inceleme ile tespit edilmesi gerektiğinden hiçbir bağlayıcılığı olmadığını,Teknolojibulursun tarafından yapılan inceleme sonucu belirlenen arıza durumunun doğru olduğunu peşinen kabul ve beyan eder.

3. Teknolojibulursun Yerinde Tamir hizmeti alarak cihazı tamir edilen müşteri, 48 saat içinde takılan parça ile ilgili problem olması durumunda, Teknolojibulursun’un belirlediği hizmet sınırları içinde, parçanın kontrolleri için tekrar yerinde hizmet alabilir. 48 saati geçen yerinde tamir hizmeti alan müşteri, kargo/nakliye/posta yoluyla hizmet alan müşteri ve ofiste hizmet almış tüm müşteriler, Teknolojibulursun garanti kapsamı içinde olan cihazlarının tekrar kontrol ve onarımı için, cihazı Teknolojibulursun Merkez Servise getirilmeli ya da göndermelidir. Müşteri bu konuda bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

4. Müşteri, cihazı teslim ederken cihaza ilişkin bilgileri ve cihaz üzerinde mevcut hasar bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak forma girdiğini, cihazla birlikte SİM kart teslim etmemesi gerektiğini, telefonun ön ve arkasında bulunan koruma filmi ve benzeri (ekran filmi, koruma filmi, yapıştırma vs.) ürünlerin zarar görebileceğini ve tekrar kullanılamaz hale gelebileceğini, fotoğraf/müzik/rehber gibi kişisel verilerinin silinebileceğini bildiğini, bu gibi durumlarda Teknolojibulursun’nun sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5. Yapılan tamir sonucunda Teknolojibulursun tarafından değiştirilen orijinal parçaların ve Teknolojibulursun onaylı yedek parçaların 6 ay Garantisi bulunmaktadır. Müşteri ürünün garanti süresinin belirlenmesi ya da sair hususlar için Teknolojibulursun tarafından talep edilmesi halinde bu formu ibraz edeceğini peşinen kabul ve beyan eder.

6. Ahize-hoparlör işlemlerinde toz ve kirlenmeye bağlı ses seviyesinde yaşanan düşüşler, batarya ömrü ile ilgili problemler ve kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalar (telefonu düşürme, ekran-cam kırılması vs.) garanti dışıdır. Sıvı temasına maruz kalmış cihazların kalıcı bir şekilde tamiri mümkün olmadığından, tamir işlemi gerçekleşirse dahi, bu cihazlara garanti verilmez. Sıvı teması nedeniyle arızalanan cihazlar tamir işlemi başlamadan tarafımıza bildirilmelidir, aksi taktirde müşteri harcanan zaman ve emeğin bedeli olarak 100₺ işçilik ücreti tahsil edileceğini peşinen kabul ve beyan eder.

7. Müşteri, Teknolojibulursun’un onarımını yapacağı her ürünün fotoğrafının çekildiğini bildiğini, darbe itirazı olması durumunun değerlendirilmesinde öncelikle bu fotoğrafların referans alınacağını, ürün üzerinde görünür ya da görünmez fiziksel hataların tespitinde teknisyen raporunun esas alınacağını kabul eder.

8. Müşteri işbu form üzerinde bilgisini vermediği veya ürün kabul aşamasında yapılan fiziksel kontrollerde görünmesi mümkün olmayan ve teknisyen incelemesi ile ortaya çıkan fiziksel hatalarla alakalı kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.

9. Müşteri, garanti kapsamında bulunan cihazların tamir sonrasında garanti kapsamı dışında kalabileceğini bildiğini, bu gibi durumlarda Teknolojibulursun’un sorumlu olmadığını peşinen kabul ve beyan eder. Teknolojibulursun garanti kapsamında olan cihazlar için yetkili servisler ile işbirliği yapabilir.

10. Müşteri, kendi onayı ile cihazı üzerinde Teknolojibulursun tarafından işlem ve onarım yapıldıktan sonra, cihazın eski arıza düzeyine getirilmesini talep edemeyeceğini, bunun teknik olarak da mümkün olmadığını bildiğini kabul ve beyan eder.

11. Müşteri, cihaz üzerinde yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu tespit edilen ek hasar ve onarılması zorunlu olan durumlar giderilmeden cihazın onarımının gerçekleştirilemeyeceğini bildiğini, bu hasarların onarılmasına ve maliyetlerin yansıtılmasına peşinen onay verdiğini kabul ve beyan eder.

12. Müşteri, cihaz kapalı ve çalışmaz durumda teslim alınan işlemlerde, gerekli kontrollerin tam olarak sağlanamadığı için, tamiri gerçekleşen parça dışındaki arızalardan Teknolojibulursun sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

13. Müşteri, Teknolojibulursun tarafından onarımı gerçekleştirilerek ürünü teslim alması gerektiğine ilişkin bilginin kendisine verildiği tarihten itibaren geçen 60 gün içinde cihazı teslim alması gerektiğini, teslim atmadığı üründen Teknolojibulursun’un sorumlu olmadığını bildiğini kabul ve beyan eder.

14. Müşteri, Teknolojibulursun’a kargo, nakliye veya posta yolu ile gönderdiği ve servis hizmeti sonrası bu yollardan biri ile kendisine ulaştırılmasını talep ettiği cihazların taşıma sırasında hasar, zarar ya da ziyan görmesi halinde Teknolojibulursun’un hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan eder.

15. Müşteri, Teknolojibulursun’un Yerinde Tamir hizmetinden faydalanarak giderilmesini talep ettiği arızanın dışında bir arıza tespit edilmesi durumunda cihazı başka bir lokasyonda ya da Teknolojibulursun Merkez Ofisinde servis hizmeti verilmesinin gerekmesi halinde itiraz etmeyeceğini, adresinde tamir için oluşturduğu randevudan en az 24 saat önce randevusunu herhangi bir gerekçe ile iptal ettiğini servise e-mail yolu ile bildirmediği veya onarımı kabul etmediği taktirde harcanan zaman ve emeğin bedeli olarak toplam onarım bedelinin %30’unu  işçilik ücreti olarak tahsil edileceğini kabul ve beyan eder.

16. Müşteri, onarım için Teknolojibulursun’a teslim edilen cihazların tamir süresinin en fazla 20 iş günü olduğunu, hem yerinde tamir, hem kargo/nakliye/posta hem de ofise gelen tüm cihazların bu süre zarfında tamir edileceğine dair bilgilendirildiğini, tamiri gerçekleştirilemeyen cihazların iadesinin yapılacağını kabul ve beyan eder.

17. Onarım için Teknolojibulursun’a teslim ettiğiniz cihazların parçalarının değişimi halinde ilgili cihazların değişen parçalarının tarafınıza iade edilmemesine, Teknolojibulursun tarafından imha ettirilmesine, hurdaya ayrılmasına, çevreye kazandırılmasına veya ihraç edilmesine işbu servis formu ile onay vermektesiniz. Söz konusu cihazların veya yedek parçaların Teknolojibulursun tarafından geçici olarak kendi stoklarına alınması da tarafınızca kabul edilmektedir.

18. Müşteri, kullanıcı kaynaklı sorunların (Sıvı teması, çatlak ekran vs.), cihaz Teknolojibulursun’a bırakıldıktan sonra da devam edebileceği ve bu sebeple arızanın ilerleyebileceği konusunda bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

19. Teknolojibulursun Servis Noktası adı altında faaliyet gösteren TR90 ile başlayan kod numaralı bağımsız işletmeler, müşteri cihazlarını teslim aldığı taktirde tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu, Teknolojibulursun’un sorumluluğunda olmadığını peşinen kabul ve beyan eder.

20. Müşteri, üretici firma garantisindeki cihazının onarımını talep etmesi durumunda yapılacak teknik servis işlemi sonrasında cihazının yetkili üretici firma veya servislerce garanti kapsamı dışında bırakılacağını peşinen kabul eder.

21. Müşteri, işbu servis formunun üçüncü kişilerin eline geçmesinden dolayı meydana gelebilecek durumlardan ve sonuçlarından dolayı Teknolojibulursun’un hiçbir sorumluluk taşımağını kabul ve beyan eder.

22. Müşteri bu servis formunu onaylayarak Teknolojibulursun’un şart ve koşullarını kabul ettiğini taahhüt eder.

 

Teknoloji bulursun Zeytinburnu'ndaki mağazası ile

haftanın 7 günü hizmet veren köklü bir firmadır.İPhone, İMac, İPad, MacBook, Watch, Airpods, Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Vovo ve yanı sıra Masaüstü bilgisayar, laptop, tablet gibi bir çok cihazın parça onarım, değişim ve bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Hızlı Menü

İletişim Bilgileri

Gökalp, 58. Blv Cd no:14 B, 34025 Zeytinburnu/İstanbul

Çalışma Saatlerimiz

Prts - Cuma

10:00  – 22:00

Cumartesi

10:00  – 22:00

Pazar

10:00  – 22:00

bottom of page